محتوا

مرتضی فنونی زاده: اگر دست من بود با اجازه آقا یحیی، سروش رفیعی را می‌خریدم!

مرتضی فنونی زاده بازیکن سابق پرسپولیس می‌گوید: سجاد شهباززاده مثل سال گذشته می‌خواهد با اسم پرسپولیس بازارگرمی کند!

به گزارش سایت پیشکسوتان کهن پرسپولیس، این روزها اخبار متنوعی درخصوص خریدهای یحیی گل محمدی برای فصل آینده به گوش می‌رسد. یکی از این نفرات سجاد شهباززاده است که حتی شنیده می‌شود بر سر قرارداد ۲ ساله با پرسپولیس به توافق هم رسیده است و...

در همین ارتباط شنیدن نقطه نظرات مرتضی فنونی زاده خالی از لطف نیست.

بدون هیچ مقدمه اضافی می‌خواستیم نظر شما را درخصوص نقل و انتقالات پرسپولیس بپرسیم؟

فعلا که دو خبر خیلی خوب شنیدیم که حال همه ما پرسپولیسی‌ها را خوب کرد. علیرضا بیرانوند می‌تواند دروازه پرسپولیس را بیمه کند. ما درفصل گذشته از ناحیه دروازه خیلی لطمه خوردیم و حالا خیال همه پرسپولیسی‌ها با این خرید راحت شد.

ظاهرا دومین خرید پرسپولیس هم مرتضی پورعلی گنجی است. به نظر شما که یک مدافع بودید او می‌تواند خرید مناسبی باشد آن هم با توجه به اینکه پارسال زانوی خود را عمل کرده است؟

مرتضی پورعلی گنجی چند فاکتور مثبت دارد. اول اینکه ملی پوش است و بعد آن که از تجربه کافی برخوردار است. او در تیم نفت تهران شاگرد یحیی گل محمدی بوده و شناخت کافی از هم دارند. به نظرم مرتضی پورعلی گنجی هم می‌تواند یک خرید مناسب و خوب برای پرسپولیس باشد و خط دفاع ما را به خوبی جمع و جور کند.

اسامی‌نفرات دیگری هم برای خریدهای تابستانی یحیی گل محمدی به گوش می‌رسد. شما هم شنیده اید؟

اتفاقا در این یک مورد حرف دارم. من نمی‌دانم چرا دوباره اسم سجاد شهباززاده مطرح شده است؟

ظاهرا دو ساله هم با پرسپولیس به توافق رسیده است؟

نمی‌دانم اما خیلی بعید است. او سال گذشته هم با اسم پرسپولیس بازارگرمی‌کرد و به نوعی باشگاه ما را گول زد. مگر سال گذشته هم همین صحبت‌ها مطرح نشده بود؟ (منتظر پاسخ نمانده و ادامه می‌دهد) او یک استقلالی است و هرگز در این سن و سال به پرسپولیس نمی‌آید. به دوستان می‌گویم مراقب باشید!

ولی او ۳۲ ساله است؟

مگر شهباززاده این فصل چند گل برای سپاهان زد؟ یک مقدار در لیگ قهرمانان آسیا خوب بازی کرد اما در لیگ برتر اصلا خوب نبود. او به درد پرسپولیس نمی‌خورد و امیدوارم آقا یحیی که مربی با تجربه ای است گول بازارگرمی‌این دسته از بازیکنان را نخورد. سال گذشته هم او اول با ما صحبت کرد و بعد که خبرش رسانه ای شد دوباره با سپاهان تمدید کرد. این هم یک شگرد است و باشگاه پرسپولیس باید خیلی مراقب این موضوع باشد.

اگر دست مرتضی فنونی زاده بود و می‌توانست یک بازیکن را به پرسپولیس بیاورد. آن بازیکن چه کسی بود؟

من سبک بازی علی علیپور را خیلی می‌پسندم. هم گلزن است هم جنگنده و هم دربی باز!

اما علی علیپور با تیم ژیل ویسنته پرتغال قرارداد بسته است؟

کاش می‌شد او هم مثل بیرانوند به پرسپولیس برمی‌گشت. من خیلی سبک فوتبالش را دوست دارم.

ولی او قرارداد دارد. اگر بخواهید یک اسم دیگر بیاورید؟

با اجازه آقا یحیی با سروش رفیعی صحبت می‌کردم و با نازل ترین قیمت او را به پرسپولیس می‌آوردم. سروش از جسن خودمان و یک پرسپولیسی متعصب است که متأسفانه با کج سلیقگی گابریل کالدرون از تیم ما بی سروصدا رفت. در روزهایی که در فوتبال ایران کمبود بازیساز احساس می‌شود سروش رفیعی یک استثناست. به جرأت می‌گویم اگر او کنار مهدی ترابی باشد پرسپولیس فصل بعد هت تریک خواهد کرد!

هت تریک؟!

بله، با زوج مهدی ترابی و سروش رفیعی مطمئن باشید فصل آینده هم قهرمان لیگ برتر و جام حذفی می‌شویم و هم سوپرجام را با قهرمانی در این دو جام خواهیم گرفت. این زوج از نظر من رؤیایی است.

البته پرسپولیس با مهدی ترابی تمدید کرد؟

بین این همه خبر بدی که این روزها می‌شنویم این بهترین خبری بود که به گوش ما رسید. مهدی ترابی بی تعارف بهترین بازیکن پرسپولیس در کنار وحید امیری بوده است. او می‌تواند خیلی به تیم ما کمک کند و از این بابت جای خوشحالی دارد که قراردادش را ۲ سال دیگر تمدید کرده است.

 

نظرات