محتوا

بوژیدار: می‌خواهم فوتبالم را در پرسپولیس تمام کنم

بوژیدار رادوشویچ می‌گوید که در تمرینات پیش فصل تمام تلاشش را خواهد کرد تا به کادرفنی ثابت کند شایسته انجام بازیهای بیشتری است.

به گزارش سایت پیشکسوتان کهن پرسپولیس؛ کمتر کسی باور می‌کرد که پس از اتفاقاتی که بین مدیریت باشگاه پرسپولیس و بوژیدار رادوشویچ رخ داد، این گلر کروات دوباره به ایران بازگردد اما قرارداد سفت و سخت او و نیاز پرسپولیس به گلر ذخیره مطمئن، سبب شد تا رادو به ایران بازگردد و حالا در تمرینات پیش فصل برای حضور در لیگ بیست و یکم آماده می‌شود.

 

چند روز پیش تصاویری از رادوشویچ منتشر شد که در حال درگیری با سیامک نعمتی بود که در نهایت مشخص شد در جریان یک بازی درون تیمی، او قصد داشته تمرکز نعمتی را بهم بزند تا موفق به گرفتن پنالتی این بازیکن شود.

 

حالا یک روز پس از بازی دوستانه با گل گهر سیرجان و در آستانه سفر به تاجیکستان، بوژیدار گفتگویی انجام داده و به سوالات پیرامون مشکلاتش با مدیریت باشگاه و سایر موارد پرداخته است.

 

 

این مصاحبه را در ادامه می‌خوانید:

 

* بازی دوستانه را به گل گهر باختید؛ در مجموع تمرینات پیش فصل چطور دنبال می‌شود؟
این فقط یک بازی تدارکاتی بود و نتیجه در آن اهمیتی نداشت. ما تلاش بسیار خوبی در روزهای اخیر انجام دادیم و باور دارم که ما در وضعیت خوبی برای بازی با استقلال تاجیکستان قرار داریم.

 

* خودت هم خیلی با انگیزه نشان دادی.
بله همینطور است. من با بیشترین میزان انگیزه وارد تمرینات شدم تا مشکلات فصل گذشته را فراموش کنم. می‌خواهم 100% توانم را به کادر مربیگری، مردم و هرکسی که فوتبال را می‌بیند نشان بدهم و ثابت کنم که شایسته تعداد بازی بیشتری به نسبت فصل گذشته هستم.

 

* فکر می‌کنی میزان آمادگی تیم باتوجه به غیبت ملی پوشان، فشردگی مسابقات و... در چه حدی است؟
ما قدم به قدم پیش می‌رویم. من باور دارم به که برنامه سرمربی ما آقای گل‌محمدی و دستیارانش و همچنین تلاش هم‌تیمی‌هایم. بازیهای آساییی بسیار دشوار هستند چون همه تیمها با انگیزه وارد زمین می‌شوند. الان نباید به کل فصل فکر کنیم؛ باید برویم در دوشنبه و بازی را ببریم و بعد شرایط خوبی را رقم بزنیم.

 

* تو در 5 قهرمانی پرسپولیس حضور داشتی. به نظرت ششمی را هم کسب خواهید کرد؟
همانطور که گفتید ما 5 بار قهرمان شدیم، بنابراین به هیچ چیزی جز قهرمانی بعدی فکر نمی‌کنیم و هدفمان ششمین قهرمانی است. اما ما نیاز داریم دقیق باشیم چون بقیه تیمها بسیار "گرسنه قهرمانی" هستند؛ مخصوصا سپاهان و استقلال.

 

* به انگیزه رقبا اشاره کردی. فکر می‌کنی با این تغییر و تحولات، انگیزه تیمی‌تان مثل سالهای گذشته بالا باشد؟
باشگاه بازیکنان خوبی را به خدمت گرفت. یک چیزی بگویم که از تجربه حضورم در این چند سال به دست آمده؛ بازیکنان جدید باید بفهمند که پرسپولیس چیزی فراتر از تیمهای دیگر در ایران است. منظورم افتخار بازی در تیمی بزرگ و مسئولیت بزرگی است که بر دوش بازیکن قرار می‌گیرد.

 

* رابطه ات با بازیکنان جدید چطور است؟
در رختکن به همه آنها خوشامد گفتم. هیچ موفقیتی بدون همدلی پیش نمی‌آید و اتمسفر تیمی بسیار مهم و کلید قهرمانی است.

 

* جدایی احمد نوراللهی، شهریار مغانلو، حسین کنعانی و ما فکر می‌کردیم بعدی تو باشی!
احمد بازیکن تاثیرگذار ما بود اما این به هر حال فوتبال است. او پیشنهاد بهتری گرفت و برای داشتن زندگی بهتر خودش و خانواده اش، جدا شد که شایسته این است. برای احمد و دیگر بازیکنانی که جدا شدند آرزوی موفقیت دارم.

 

* اما درباره خودت و مشکلاتی که با مدیریت داشتی صحبت نکردی.
من مشکلات زیادی داشته و دارم. اما می‌خواهم از آقای سمیعی تشکر کنم که تلاش کرد مشکلات من حل شود و نیمی از آنها را حل کرد. دوست دارم به یک نکته‌ای اشاره کنم؛ من پرسپولیس را باشگاه و خانه خودم می‌دانم. در مقطع کنونی برای مشکلات باقی مانده، دوست ندارم فشاری به باشگاه بیاورم چون به آرامش نیاز داریم و منافع فردی برایمان مهم نیست.

 

* بعد از اظهاراتی که تو و ابراهیم شکوری نسبت به هم انجام دادید، این صلح خیلی دور به نظر می‌رسید.
هیچ حرفی ندارم که در این باره بگویم و قبل همه حرف ها زده شده است. باید بگویم که پرسپولیس مهمترین چیز است و ما به همین خاطر بهم احترام می‌گذاریم. من همیشه خواستار احترام بوده و هستم.

 

* درباره استقلال تاجیکستان چه نظری داری؟
حتما که آنها تیم خوبی هستند اما ما می‌دانیم که تیم بهتری هستیم. انگیزه آنها بسیار بالاست چون با فینالیست آسیا بازی خواهند کرد؛ تیمی که در سه سال دو بار به فینال آسیا رسیده. آنها الهلال را بردند و شباب الاهلی را کنار زدند، بنابراین باید مراقب باشیم.

 

* این روزها وضعیت کرونا خیلی جالب نیست. تو واکسینه شدی؟
من در کرواسی یک دوز واکسن زدم و قرار است دوز دوم را بعداز بازی با استقلال تزریق کنم.

 

* تو 32 ساله ای و تا دو سال دیگر با پرسپولیس قرارداد داری. فکر می‌کنی فوتبالت در پرسپولیس تمام شود؟
من می‌خواهم تا پایان فوتبال حرفه ای در پرسپولیس بمانم نه تا پایان قرارداد! همه این را می‌دانند اما این فقط به من بستگی ندارد. با احترام زیاد و آستانه تحمل بالا، این محقق می‌شود. امیدوارم که چنین اتفاقی برایم رقم بخورد.

 

نظرات