محتوا

پرسپولیس تهران یک-صنعت نفت آبادان صفر/ ثبت اولین برد پرسپولیس با گلزنی نعمتی

تیم فوتبال پرسپولیس تهران اولین برد خود را در لیگ بیستم دشت کرد.

به گزارش سایت پیشکسوتان کهن پرسپولیس، دو تیم فوتبال پرسپولیس تهران و صنعت نفت آبادان در هفته دوم لیگ برتر از ساعت 16:20 امروز ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند و شاگردان یحیی گل‌محمدی موفق شدند حریف خود را با یک گل شکست بدهند تا اولین برد خود را در لیگ بیستم به دست آورند.

در آغاز نیمه نخست این دیدار قرمزپوشان سعی داشتند تسلط خود را بر بازی دیکته کنند و با فشار روی دروازه حریف موقعیت گل ایجاد کنند. با اینکه شاگردان یحیی در بیشتر دقایق توپ و میدان را در اختیار داشتند اما تراکم زردپوشان صنعت نفت اجازه ایجاد فرصت گل را نمی‌داد.

در 15 دقیقه دوم بازی، این پرسپولیس بود که حاکم زمین بود اما با وجود تغییر تاکتیک و ارسال‌های بلند، بازهم فرصت گل چندانی روی دروازه خلق نشد. این دیدار زیر بارش شدید باران درحال برگزاری بود. با این حال در دقیقه 32، مهدی شیری توپ را از سمت راست روی دروازه صنعت نفت ارسال کرد و در ادامه وحید امیری قصد داشت با یک ضربه سر دروازه را باز کند اما گروسیان توپ را مهار کرد

در دقیقه 39، سیامک نعمتی از پشت محوطه جریمه صنعت نفت دروازه را هدف قرار داد اما شوت او را گروسیان به کرنر فرستاد.  در دقیقه 40، پاس در عمق سیدجلال حسینی برای محمدحسین کنعانی‌زادگان باعث شد این بازیکن درون محوطه جریمه صنعت نفت با دخالت مدافع صنعت نفت نقش بر زمین شود تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد. در ادامه سیامک نعمتی با استفاده از این فرصت، گل نخست را برای تیمش به ثمر رساند تا نیمه اول با همین گل به اتمام برسد.

نیمه دوم شرایط متفاوتی داشت. سرخ‌پوشان برخلاف نیمه اول روی دروازه حریف خیمه نزدند و بیشتر به فکر حفظ بازی و مراقبت از یک گلی بودند که در نیمه اول به ثمر رساندند. در مقابل صنعت نفت قصد حمله به سوی دروازه میزبان را داشت اما حملات این تیم زهر لازم برای به خطر انداختن دروازه سرخ‌پوشان را نداشت. در دقایق پایانی صنعت نفت فشار حملاتش را زیاد کرد و در پنج دقیقه پایانی صاحب چند ضربه ایستگاهی شد که طالب ریکانی کاپیتان نفتی‌ها این ضربات را با کم دقتی به بیرون زد.

در آخرین دقیقه از وقت‌های اضافه خطای مدافعان پرسپولیس روی صنعت نفت باعث عصبانیت و واکنش گل محمدی شد که او پس از شوت کردن توپ از کنار زمین با کارت قرمز داور مواجه شد تا بازی بعدی تیمش را از روی سکو دنبال کند. پرسپولیس که با تساوی در هفته اول برابر سایپا در رده دوازدهم جدول رده بندی قرار گرفته بود، با این سه امتیاز به رتبه چهارم صعود کرد.

ترکیب پرسپولیس:

حامد لک، سیدجلال حسینی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، احمد نورالهی، میلاد سرلک، احسان پهلوان (78آرمان رمضانی)، مهدی عبدی (73-علی شجاعی)، مهدی شیری، وحید امیری، سعید آقایی و سیامک نعمتی.

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

ترکیب صنعت نفت:

فرزین گروسیان، حسین ساکی، محمد طیبی، محمد اهل شاخه، عبدالله ناصری، حکیم نصاری (57-محمدرضا غبیشاوی)، محمود مطلق‌زاده، حسن بیت‌سعید، طالب ریکانی (79-محمدحسین زواری)، مهدی زبیدی (57-احمد شریعت‌زاده) و رضا خالقی‌فر (73-علی آل‌کثیر)

سرمربی: سیروس پورموسوی

 

 

نظرات