محتوا

پرسپولیس-صنعت نفت؛ آمار فوق العاده سرخ ها در آزادی

پرسپولیسی ها در لیگ برتر و در ورزشگاه آزادی تا کنون ۸ برد و یک تساوی مقابل تیم صنفت نفت کسب کرده اند.

به گزارش سایت پیشکسوتان کهن پرسپولیس، دو تیم پرسپولیس و صنعت نفت آبادان در چارچوب هفته دوم رقابت های لیگ بیستم روز شنبه یکم آذرماه در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می روند به همین بهانه نگاهی داشته ایم به برخی آمار و نکات این دیدار؛

۱۸ بازی لیگ برتر

پرسپولیسی ها تا کنون ۱۸ بار در لیگ برتر به مصاف تیم آبادانی رفته اند که حاصل آن ۱۳ برد پرسپولیس، ۲ برد برای صنعت نفت و ۳ تساوی بوده است.

 

۲ بازی در جام حذفی

نخستین بار ۲۹ آذر سال ۱۳۹۶ دو تیم پرسپولیس و صنعت نفت آبادان در چارچوب دور یک چهارم نهایی جام حذفی ۹۷-۹۶ در تهران به دیدار هم رفتند. بازی در وقتهای قانونی ۱-۱ تمام شد. فرشاد احمدزاده برای پرسپولیس و علی عبداله زاده برای نفت گلزنی کردند اما در نهایت نماینده آبادان در ضربات پنالتی ۴-۵ پرسپولیس را شکست داد. حسین ماهینی، بشار رسن، محمد انمصاری و محسن ربیعی خواه پنالتی های خود را به گل تبدیل کردند ولی گادوین منشا، علی علیپور و سیامک نعمتی در این کار ناکام ماندند تا پرسپولیس حذف شود.

دومین بار هم ۵ آذرماه سال گذشته دو تیم در چارچوب یک هشتم نهایی جام حدفی و در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این بازی در ۹۰ دقیقه با تک گل مهدی ترابی به سود سرخپوشان خاتمه یافت. نتایج درخشان پرسپولیس در آزادی پرسپولیسی ها تاکنون از ۹ مسابقه ای که در لیگ برتر مقابل صنعت نفت آبادان در استادیوم آزادی برگزار کرده اند ۸ بار برنده زمین را ترک کرده و تنها یک بار تن به تساوی دادند.

 

بهترین گلزنان

علی علیپور با ۶ گل زده مقابل صنعت نفت آبادان بهترین گلزن پرسپولیس مقابل تیم آبادانی است. پس از او صفر ایرانپاک و جواد کاظمیان با ۴ گل رتبه دوم را در اختیار دارد.

 

پرگل ترین دیدار

پرگل ترین بازی دو تیم به لیگ یازدهم باز می گردد؛ جایی که آبادانی ها موفق شدند با نتیجه ۲-۴ پرسپولیس را شکست دهند. در آن بازی فونیکه سی هت تریک کرد و لئون پاچاچیان یک گل دیگر زد. نکته جالب این که هت تریک مهاجم صنعت نفت در یک نیمه اتفاق افتاد! گلر قرمزها در آن روز تاریخی میثاق معمارزاده بود.

 

اولین رویارویی

دو تیم پرسپولیس و صنعت نفت آبادان نخستین بار در دوره دوم لیگ برتر به مصاف هم رفتند. دیدار دور رفت در تهران برگزار شد که پرسپولیس با تک گل پایان رأفت موفق شد این تیم جان سخت جنوبی را در تهران شکست بدهد. دیدار برگشت دو تیم در آبادان نیز با تساوی بدون گل خاتمه یافت ولی آبادانی ها در پایان فصل به دسته پایین تر سقوط کردند.

 

پرگل ترین بازی ها

بهترین نتیجه دو تیم بردهای ۴ گله ای است که مقابل یکدیگر کسب کرده اند و جالب که بدانید در فاصله های سالهای ۷۵ تا ۷۷ پرسپولیسی ها ۳ بار زرد پوشان آبادانی را با  ۴  گل شکست دادند.سرخپوشان ابتدا در بازی برگشت ششمین دوره لیگ آزادگان با نتیجه ۴ بر صفر حریف را در آزادی شکست دادند و در هر دو بازی رفت و برگشت لیگ هشتم نیز با مربیگری پروین موفق شدند نفت را با نتیجه مشابه ۴ بر یک مغلوب کنند. آبادانی ها هم در سال ۹۰ موفق شدند یکی از این سه نتیجه را با پیروزی ۴ بر ۲ در آبادان جبران کنند.

نظرات