محتوا

خوردبین: نمونه اتفاقات اصفهان را جایی ندیده بودم/ با سپاهان برخورد نشود، بقیه تیم ها هم یاد می‌گیرند

پیشکسوت و سرپرست پیشین تیم فوتبال پرسپولیس اقدام سپاهانی‌ها در دیدار برگزار نشده با پرسپولیس را نوعی بدآموزی برای سایر تیم‌ها قلمداد کرد.

به گزارش سایت پیشکسوتان کهن پرسپولیس، محمود خوردبین در گفتگویی اظهار داشت: این همه صحبت و بحث درباره بازی پرسپولیس و سپاهان را درک نمی‌کنم. من سال‌ها به عنوان سرپرست و مدیر تیم در لیگ و پرسپولیس فعالیت کردم. فکر نمی‌کنم کسی به اندازه من اتفاقات عجیب و غریب دیده باشد اما آن چه آن روز اتفاق افتاد را تا به حال ندیده بودم.

وی در ادامه افزود: پیش آمده بود که در جریان بازی، یک تیم، زمین را ترک کند یا این که داور، بازی را نیمه تمام بگذارد ولی این که یک تیم در ورزشگاه باشد و بدون هیچ دلیل در زمین حاضر نشود را ندیده بودم.

خوردبین گفت: در مورد اتفاقات آن روز همه چیز روشن است. مصاحبه‌های نیروی انتظامی، ناظر مسابقه و تیم داوری را همه شنیدند. حتما همان‌ها در گزارش آمده است. رسانه‌ها و تلویزیون هم همه چیز را به مردم نشان دادند. هیچ مشکلی برای انجام بازی وجود نداشت. کدام تیم به زمین آمد؟ کدام تیم به زمین نیامد؟ موضوع خیلی ساده است. تیم سپاهان شاید پیش خودش فکر کرد، این بازی را انجام نمی‌دهیم تا بعدا با حضور تماشاگران برگزار شود. آنها تصمیم خودشان را گرفتند و کمیته استیناف هم باید تصمیم خودش را بر اساس قانون بگیرد.

پیشکسوت فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس در پاسخ به طرح این موضوع از سوی مقام‌های برخی باشگاه‌ها مبنی بر این که در ماجرای پرسپولیس و سپاهان قانون و عدالت نادیده گرفته شود، خاطرنشان کرد: واقعا؟! کمیته استیناف که نمی‌تواند به خاطر دل این و آن رأی بدهد. در این صورت سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. این حرفی که زده‌اند اصلا صحیح نیست. نمی‌شود که هر تیمی هر وقت خواست بازی کند و هر وقت نخواست بازی نکند. فقط به این مسئله  فکر کنید که تیم‌ها بخواهند این کار را رویه کنند و با درست کردن بهانه، یک بازی را لغو کنند یا به تاخیر بیندازند.

محمود خوردبین تصریح کرد: با توجه به متن قانون و گزارش ناظر و داور و دیگر مقام‌های رسمی که نمی‌تواند خارج از اظهارات رسانه‌ای آنها باشد، این بازی باید سه بر صفر شود و جای تعجب دارد که بعضی آشکارا، خواهان عدم اجرای قانون می‌شوند.

خوردبین درباره ادامه رقابت‌های لیگ و مسائلی که در این باره مطرح می‌شود نیز، افزود: در شرایط فعلی که کار درستی بود بازی‌ها تعطیل شد ولی با توجه به این که فوتبال تا ابد تعطیل نشده است، هر زمان شروع شد، لیگ باید ادامه پیدا کند. با جابجایی در تقویم این امکان به وجود می‌آید و در هر حالت، لیگی که تا این جای کار برگزار شده نمی‌تواند بی‌نتیجه بماند، پس هر باشگاهی که فکر می‌کند می‌تواند جایگاه بهتری داشته باشد، باید به برگزاری آن کمک کند.

وی در پایان اضافه کرد: دلم برای بازی‌های فوتبال تنگ شده است. از طرفی مدام در خانه هستم و حوصله‌ام سر رفته است. امیدوارم این مشکل هر چه زودتر تمام شود. از مردم می‌خواهم با وجود آنکه الان کسب و کارها فعال شده است، تا وقتی ضرورت ندارد از خانه خارج نشوند و اگر هم ناچار از حضور در سطح جامعه هستند خیلی مراقب خودشان باشند و توصیه‌ها را اجرا کنند تا زودتر از دست این بیماری خلاص بشویم. همچنین باز هم به سهم خودم از پزشکان و پرستاران و کادر درمان تشکر می‌کنم که واقعا از خود گذشتگی کردند.

نظرات