محتوا

شاهرودی: پرسپولیس حرفش را در زمین می‌زند

پیشکسوت فوتبال پرسپولیس گفت: بدون تردید جان و سلامتی مردم و عوامل تیم‌ها و برگزارکنندگان مسابقات در بالاترین اولویت است.

به گزارش سایت پیشکسوتان کهن پرسپولیس، رضا شاهرودی اظهار داشت: با بعضی اظهار نظر‌ها که این روز‌ها درباره سرنوشت لیگ می‌شنویم، به نظر می‌رسد. من قبل از هرچیز دعا می‌کنم این بیماری که متاسفانه همه کشور‌ها را درگیر خودش کرده است هر چه زودتر شر خودش را از سر مردم کم کند. امیدوارم با اقدامات پیشگیرانه‌ای که همه انجام خواهیم داد این وضعیت ناگوار با حداقل تلفات پایان یابد. از هموطنان هم به سهم خودم می‌خواهم که مساله را خیلی جدی بگیرند. نباید سهل انگاری کرد. من و خانواده‌ام امسال به همین دلیل در خانه مانده‌ایم. باید در خانه بمانیم و رفتار ما روی سرنوشت دیگران تاثیر می‌گذارد. اگر رعایت نکنیم جدای از خطری که برای خود و عزیزان‌مان ایجاد می‌کنیم ممکن است بدون آن‌که بخواهیم و متوجه بشویم به دیگران در جای دیگر لطمه جدی بزنیم.

وی در ادامه درباره موضع‌گیری‌هایی که از سوی عوامل بعضی باشگاه‌ها و تیم‌ها نسبت به سرانجام لیگ برتر صورت می‌گیرد، اضافه کرد: من خودم ترجیح می‌دهم با رعایت شرط امنیت و سلامت کامل عوامل تیم‌ها و برگزارکنندگان مسابقه، بازی‌ها به ترتیبی منطقی ادامه پیدا کند. در وهله اول هیچ چیزی مهمتر از سلامت و جان افراد نیست، ولی قطعا قرار نیست این وضعیت تا همیشه ادامه پیدا کند. من فکر می‌کنم حداقل همه پرسپولیسی‌ها از باشگاه و تیم تا هواداران و پیشکسوتان دوست دارند ادامه بازی‌ها را ببینند. موضع باشگاه هم موضع کاملا درستی است.

ما کاملا از خودمان مطمئن هستیم. بنا به قرعه، پرسپولیس در حالی ۱۰ امتیاز از حریفان خودش جلو افتاده است که بازی‌های خود با آن‌ها را انجام داده است و حریفان تازه قرار است بازی‌های رو در رو با یکدیگر را انجام بدهند. اگر لیگ ادامه پیدا می‌کرد با روندی که پرسپولیس و دیگر تیم‌ها داشتند واقعا بعید نبود پرسپولیس فاصله امتیازی خود را به بالای ۱۵ برساند و در این صورت ۵، ۶ هفته پایانی برای معرفی قهرمانی تشریفاتی می‌شد. البته من باز هم تاکید دارم همه این مسایل با لحاظ شدن این مساله است که بیماری کرونا کنترل شده باشد و جان و سلامتی کسی به خطر نیفتد. به هر حال بازی‌ها انجام شود یا نشود، قهرمانی غیر از پرسپولیس ندارد.

شاهرودی درباره این که بعضی افراد در اظهار نظر‌های خود مطرح می‌کنند که بازی‌ها انجام نشود و رقابت‌های این فصل به کلی نادیده گرفته شود افزود: این که منطقی نیست. بیش از دو سوم لیگ انجام شده. هزینه و زمان زیادی صرف شده است. بالاخره باید به ترتیبی تکلیف سهمیه‌ها برای سقوط و صعود و آسیا معلوم شود. مهمتر از همه فوتبال ایران باید قهرمان خود را بشناسد. اگر قرار شود که بازی‌ها ادامه پیدا نکند جای شبهه نیست که پرسپولیس باید قهرمان معرفی شود. در سال‌های قبل قهرمان بوده است. قهرمان نیم فصل هم شدند. اختلاف امتیاز هم خیلی بالا است. اصلا تعارف ندارد. معلوم است که یکسری حسادت‌ها وجود دارد. تیم‌ها از پرسپولیس عقب مانده‌اند. کرونا که آمد بهانه کردند. بله که به نفع آن‌ها است لیگ برتر ادامه پیدا نکند، چون حریف پرسپولیس نمی‌شوند. دانش‌آموزی که درس نخوانده باشد باید هم طرفدار تعطیلی امتحان باشد.

پیشکسوت فوتبال ایران خاطرنشان کرد: این گونه موضع‌گیری‌ها و حسادت‌ها تازه‌گی ندارد. قبل از این هم بدون آن که هیچ دلیل و مستندی ارایه کنند از مهندسی لیگ و نتایج صحبت کردند. به هر کسی یک تریبون می‌دهند و هر چه می‌خواهد می‌گوید بدون آن‌که از او توضیح و دلیل و مستند بخواهند. من از فدراسیون و دیگر مراجع تعجب می‌کنم که به طور جدی از این افراد، از مالک باشگاه و مدیر تا بازیکن و مربی توضیح و دلیل خواسته نمی‌شود. دلیل که قطعا ندارند، ولی برخورد جدی هم صورت نمی‌گیرد. پرسپولیس سه سال است با اقتدار قهرمان می‌شود. در زمین حریفش نشده اند. الان هم ده امتیاز جلو است، هر کس ادعایی کرده است، بیاید ثابت کند وگرنه محروم شود. پرسپولیس حرفش را در زمین می‌زند. آن‌ها هم اگر حرفی دارند بیایند در زمین بزنند.

 

نظرات