محتوا

برنامه سرخ‌ها برای فرار از دفاع اتوبوسی چیست؟/ فیزیک اوساگونا یا شوت‌های استوکس

در نظر گرفتن نقشه‌ای کارگشا برای فرار از دفاع فشرده رقبا به احتمال فراوان یکی از دغدغه‌های اصلی کادر فنی پرسپولیس در شرایط فعلی است.

به گزارش سایت شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس، سرخ‌ها در دو بازی اخیر خود مقابل استقلال و الدحیل کار دشواری برای باز کردن دروازه‌ رقیبان خود داشته‌ند چرا که هر دو تیم با دفاع چند لایه و فشرده مانع از اجرای نقشه‌های تهاجمی سرخ‌ها شده‌اند.
به نظر می‌رسد تا پایان فصل به دفعات شاهد این اتفاق خواهیم بود و به احتمال زیاد کادر فنی پرسپولیس به دنبال راهی برای باز کردن قفل دروازه‌های حریفان خود در این دیدارها خواهند بود.
یکی از پلن‌های احتمالی برای قرار از این روند، استفاده از فیزیک اوساگونا در خط حمله و ارسال‌های بلند برای این بازیکن و استفاده از ضربات سر وی و یا توپ‌های سوم است هر چند پرسپولیس در فصل جاری در ارسال‌ها چندان موفق نبوده و باید دید گل‌محمدی چه برنامه‌ای برای بهبود این نقطه ضعف در سر دارد.
برنامه بعدی سرخ‌ها برای شکستن قفل دفاع‌های اتوبوسی، ضربات از راه دور خواهد و  در این میان آنتونی استوکس مهاجم جدید سرخ‌ها تبحر خاصی در شوت‌های از راه دور دارد و در مدت کوتاهی که برای پرسپولیس به میدان رفته توانایی بالای خود در این زمینه را به نمایش گذاشته است.

نظرات